Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Okna Wyobraźni”, podsumowującej naszą dotychczasową działalność edukacyjną. W naszych Oknach, mogą Państwo ujrzeć znaczną część drogi, jaką przebyliśmy od początku naszego istnienia, do miejsca, w którym znajdujemy się obecnie. 

„Okna Wyobraźni” to galeria zdjęć autorstwa Michała Jakóbczyka, kierownika naszego Działu Edukacji. Dokumentują one przebieg realizowanych przez nas w różnych częściach Polski warsztatów. W ich ramach dzieci, młodzież i dorośli rozpoczynali swoją przygodę z tworzeniem własnych słuchowisk teatru radiowego. W przypadku młodszych uczestników, najczęściej był to również pierwszy kontakt z tą tematyką w ogóle. Wśród fotografii znajdą Państwo również portrety naszych Gości, dzięki którym nasza działalność może wznosić się na wyższy poziom. Byli to dotychczas m.in. Maja Komorowska, Marzena Trybała oraz Szymon Kuśmider, pomagający uczestnikom zrozumieć czym jest teatr radiowy, aktorstwo, czy też reżyseria.

Bezpośrednio z Galerii mogą Państwo przejść do: naszego małego kina, w którym prezentowane są filmy poświęcone teatrowi radiowemu; sali, w której w towarzystwie tężni solankowej mogą Państwo wysłuchać zrealizowanych przez nas dotąd słuchowisk; a także interaktywnej wystawy „Sonus ex Machina”, prezentującej kopie barokowych maszyn służących do wydawania dźwięków związanych ze zjawiskami atmosferycznymi. Mamy nadzieję, że ukazany na zdjęciach proces twórczy, pozwoli Państwu na osiągnięcie głębszych doświadczeń we wszystkich wymienionych pomieszczeniach, którymi zakończą Państwo swoją wizytę w naszych progach – choć mamy nadzieję, że przyjdzie nam się jeszcze spotkać z Państwem w trakcie naszych warsztatów, realizowanych zarówno stacjonarnie, jak i on-line.