Wystawy stałe

Matysiakowie

Wystawa poświęcona jest powieści radiowej „ Matysiakowie”. Ekspozycja mieści się w wystylizowanym na końcówkę lat 60 pokoju, który pomoże wczuć się w atmosferę lat największej popularności słuchowiska, kiedy to ilość słuchaczy sięgała 11 milionów.

W Jezioranach

Wystawa poświęcona jest powieści radiowej „ W Jezioranach”. Ekspozycja mieści się w kuchni wiejskiej z lat 60. Oprócz pamiątek związanych ze słuchowiskiem, starsi będą mogli odbyć podróż sentymentalną do młodości czy dzieciństwa. Młodzież może zobaczyć kuchnię kaflową, sprzęt gospodarstwa domowego z lat 60.

Hulewicz – Kukuła

Wystawa poświęcona prawie stuletniej historii Teatru Polskiego Radia. To podróż od czasów pierwszego dyrektora Teatru Wyobraźni Witolda Hulewicza, poprzez złote lata Teatru Polskiego Radia do czasów współczesnych-dyrekcji Janusza Kukuły. Na wystawie znajdują między innymi się nagrody i pamiątki związane z teatrem Polskiego Radia.

S1 i S2

Studia nagrań znajdujące się w murach muzeum pozwalają poznać zasady pracy aktora, reżysera i realizatora dźwięku, a także pokazują tajniki udźwiękawiania słuchowisk, filmów i gier komputerowych w technice Foley.

Sonus ex Machina

Jest to jedyna w Polsce interaktywna wystawa barokowych maszyn służących do wytwarzania efektów dźwiękowych. Na wystawie prezentujemy maszyny do wytwarzania efektów: wiatru, deszczu, grzmotów, gradu, itp. Każdy z odwiedzających będzie mógł wcielić się w rolę specjalisty od efektów dźwiękowych i własnoręcznie spróbować wydobyć dźwięki z prezentowanych maszyn.

Wystawy czasowe

Galeria Okna Wyobraźni

„Okna Wyobraźni” to galeria zdjęć autorstwa Michała Jakóbczyka, kierownika naszego Działu Edukacji. Dokumentują one przebieg realizowanych przez nas w różnych częściach Polski warsztatów. W ich ramach dzieci, młodzież i dorośli rozpoczynali swoją przygodę z tworzeniem własnych słuchowisk teatru radiowego. W przypadku młodszych uczestników, najczęściej był to również pierwszy kontakt z tą tematyką w ogóle. Wśród fotografii znajdą Państwo również portrety naszych Gości, dzięki którym nasza działalność może wznosić się na wyższy poziom.