Wystawy stałe

Matysiakowie

Wystawa poświęcona jest powieści radiowej „ Matysiakowie”. Ekspozycja mieści się w wystylizowanym na końcówkę lat 60 pokoju, który pomoże wczuć się w atmosferę lat największej popularności słuchowiska, kiedy to ilość słuchaczy sięgała 11 milionów.

W Jezioranach

Wystawa poświęcona jest powieści radiowej „ W Jezioranach”. Ekspozycja mieści się w kuchni wiejskiej z lat 60. Oprócz pamiątek związanych ze słuchowiskiem, starsi będą mogli odbyć podróż sentymentalną do młodości czy dzieciństwa. Młodzież może zobaczyć kuchnię kaflową, sprzęt gospodarstwa domowego z lat 60.

 Hulewicz- Kukuła

Wystawa poświęcona prawie stuletniej historii Teatru Polskiego Radia. To podróż od czasów pierwszego dyrektora Teatru Wyobraźni Witolda Hulewicza, poprzez złote lata Teatru Polskiego Radia do czasów współczesnych-dyrekcji Janusza Kukuły. Na wystawie znajdują między innymi się nagrody i pamiątki związane z teatrem Polskiego Radia.

Złota Setka Polskich Słuchowisk (od grudnia 2021)

Sonus ex Machina

Jest to jedyna w Polsce interaktywna wystawa barokowych maszyn służących do wytwarzania efektów dźwiękowych. Na wystawie prezentujemy maszyny do wytwarzania efektów: wiatru, deszczu, grzmotów, gradu, itp. Każdy z odwiedzających będzie mógł wcielić się w rolę specjalisty od efektów dźwiękowych i własnoręcznie spróbować wydobyć dźwięki z prezentowanych maszyn.

Wystawa plakatu – Dwa Teatry

Ekspozycja składa się z plakatów promujących Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”, który odbywa się od 2001 roku w Sopocie. Twórcami plakatów są jedni z najwybitniejszych plakacistów Rafał Olbiński i Andrzej Pągowski

Wystawy czasowe

65 lat Matysiaków (od grudnia 2021)

Galeria Okna Wyobraźni

„Okna Wyobraźni” to galeria zdjęć autorstwa Michała Jakóbczyka, kierownika naszego Działu Edukacji. Dokumentują one przebieg realizowanych przez nas w różnych częściach Polski warsztatów. W ich ramach dzieci, młodzież i dorośli rozpoczynali swoją przygodę z tworzeniem własnych słuchowisk teatru radiowego. W przypadku młodszych uczestników, najczęściej był to również pierwszy kontakt z tą tematyką w ogóle. Wśród fotografii znajdą Państwo również portrety naszych Gości, dzięki którym nasza działalność może wznosić się na wyższy poziom.