Muzeum Teatru Polskiego Radia zaprasza na warsztaty dla przedszkolaków.

Celem naszych warsztatów jest zwrócenie uwagi dzieci na świat dźwięków i słów.

Warsztaty składają się z 2 uzupełniających się części. 

Pierwszą stanowią zabawy z dźwiękiem. Dzieci przy użyciu rekwizytów imitują zjawiska przyrodnicze (deszcz, burzę, grad), naśladują odgłosy zwierząt (trzepotanie piór, bieganie psa, śpiew ptaków), czy też imitując odgłosy płynącego żaglowca lub łodzi wiosłowej przenoszą się na bezludną wyspę, gdzie odkrywają skrzynię ze skarbami. Przez cały czas wykorzystujemy słuchawki i różne rodzaje mikrofonów by zwielokrotnić doznania audialne, ale tez pomóc w utrzymaniu uwagi dzieciom. Następnie kierujemy ich uwagę na słowo – każdy z przedszkolaków wypowiada się do mikrofonu, słysząc swój głos w słuchawkach. Zwracamy uwagę na to, jak ważne jest wyraźne mówienie. Pokazujemy, że każdy może ćwiczyć swój aparat głosowy i poprawiać swoją wymowę poprzez kilka ćwiczeń aparatu mowy, które są okazją do wspólnej zabawy, ale pomagają też niwelować problemy logopedyczne.

Kolejną częścią jest wysłuchanie słuchowiska teatru radiowego, po czym omawiamy je z dziećmi – sprawdzamy co zapamiętały. Rozmawiamy nie tylko o treści, ale tez o doznaniach słuchowych. 

Słuchowisko inspiruje również dzieci do pracy plastycznej, w trakcie której rysują swoje wyobrażenie jego bohaterów.

Nasze warsztaty bazują na założeniach pedagogiki teatru – są przestrzenią twórczego, swobodnego wyrażania się i mają na celu kształtowanie świadomego odbiorcy i twórcy sztuki. Warsztaty pozwalają odkryć, że dźwięk można nie tylko usłyszeć, lecz również poczuć i zobaczyć.

Zapraszamy do odkrywania świata dźwięków i słów poprzez działania angażujące zmysły, wyobraźnię i inspirujące do kreatywnego myślenia. 

Czas trwania: 60 minut

Koszt warsztatów: 25 zł od osoby

Wielkość grupy: 15 – 25 osób

Wiek uczestników: od 5 lat

Więcej informacji oraz rezerwacje pod numerem telefonu 503 049 899 lub adresem e-mail info(at)teatrwyobrazni.pl